Сучасна бiблioвиставка

                                  Інтерактивні бібліотечні виставки

Виставка-акція "Читацьке журі"

Звернення до читачів:
"Дорогі друзі! Прочитайте запропоновані книги та за допомогою кольорових наліпок оцініть на скільки вони виявилися цікавими для вас: зелена - "Супер!", жовта - "Так собі...", червона - "Не сподобалося".
Станьте учасниками "Читацького журі" та самі визначте рейтинг найцікавіших книг виставки-акції".
У розділах виставки: "А ви читали?", "Кинь усе і читай" представлені кращі зразки світової художньої літератури.
Лідером рейтингу читацьких вподобань став роман "Айвенго" В. Скотта.


Виставка-кіно знайомить читачів з художніми творами, які стали вдалими екранізаціями, відомими всьому світові: М. Мітчелл "Віднесені вітром", А.К. Дойл "Пригоди Шерлока Холмса", О. Грін "Пурпурові вітрила", І. Ільф та Є. Петров "12 стільців", Р.Н. Гюнтекін "Чаликушу" ("Корольок – пташка співоча"). Цікаві факти, популярні цитати з фільмів на яскравих постерах, світлини популярних добре відомих героїв відомих фільмів доповнюють виставку. Читачам запропоновано взяти участь у голосуванні на найцікавішу книгу-фільм, найпопулярніші з яких, продовжать експозицію даної виставки.

Звернення до читачів: 
"Увага! Всі на пошуки скарбів! Любі шукачі пригод, завітайте на Острів книжкових скарбів. Подолавши певні перешкоди, отримайте бонус. Тож зазирніть до Загадкової скриньки, дістаньте записку, почитайте завдання і – до пошуку!".
Розділ виставки "Дерево мудрості" пропонує казки, легенди, приказки, прислів’я, загадки і т.п.; 
"Гора відкриттів" - літературу про мандрівників, географічні відкриття, пізнавальні енциклопедії, словники; "Ріка пригод" демонструє кращі зразки пригодницької літератури; 
розділ "Вулкан сміху" - гуморески, байки, смішні історії; 
у "Печері жахів" є художні твори письменників-класиків, які можна віднести до популярних серед читачів книг-жахів і, нарешті, "Водоспад захоплень" пропонує книги для організації дозвілля та пошуку хобі.
"Виставка-квест Детективне агентство "Холмс and Ватсон"
"Увага! Вакансія! Детективному агентству "Холс and Ватсон" терміново потрібний детектив. Вакантну посаду та посвідчення літературного детектива отримає переможець
кастингу. Розслідуйте наступні справи:"Очна ставка"; "Вся справа в капелюсі"; "Віщування Джека Вороб'я" (гра-пророцтво); "Послання танцюючих чоловічків"; "Загадкове віяло"
Відео: "Ерудити" проти "Шукачів"

Виставка-рейтинг
“Хочеш бути лідером – читай!”


Книжкова виставка-рейтинг організована за формулярами читачів, які за результатами конкурсу "Книжковий драй", у номінації "Лідер читання", набрали найбільшу кількість наліпок на формулярах, що свідчить про найбільшу кількість прочитаних книг. 
Експозиція вміщує фото читачів-переможців, кольорові постери з короткими розповідями-інтерв'ю лідерів читання. Поруч представлені їх читацькі формуляри та улюблені книги.
Виставка-подорож"Разом з книгою країнами Європи"

У зверненні до читачів пропонувалося здійснити уявну захоплюючу подорож до країн Європи за допомогою географічної карти, глобуса та цікавих книжок. 
Зробити мандрівку більш захоплюючою допоможе вікторина. Для уважних і кмітливих читачів пропонуються підказки у вигляді яскравих листівок, на яких вміщена інформація про те, що таке ЄС, які країни Європи входять до його складу та про одну з найбільших держав Європи – Україну. Зокрема, з якими саме країнами межує Україна, де знаходиться географічний центр Європи. Кращі учнівські презентації доповнили виставку-подорож цінною інформацією і багатством ілюстративного матеріалу.

Інноваційні бібліотечні виставки

Виставка одного видання "Книжечка на блюдечку"
Звернення до читачів "Цікава книга, подарована бібліотеці":
"Вітайте у нашій книгозбірні казкову повість "Артур і мініпути" Люка Бессона, режисера світових кінохітів "П’ятий елемент", "Нікіта" та ін. Книга для тих, хто любить таємниці, загадки, фантастичні дива".
До книги вміщується повідомлення з іменем того, хто подарував книгу бібліотеці.

Виставка-відкриття "Най… Най… Най... книга"

Виставка-відкриття "Най… Най... Най... книга" допомагає переконатися, побачити на власні очі та розповісти друзям про дивовижні книги нашої книгозбірні, серед яких:
найперша; найстаріша; найважча; наймудріша; найнезрозуміліша; найтовща; найрозумніша; найпочесніша...


Що в імені мені твоєму? 
Моє ім’я – спів солов’я
Моє ім’я – таке приємне,
Таке чудове моє ім’я.
У зверненні до читачів дається пояснення чому саме цим іменам присвячується виставка: 
"Любий читачу! Книжкова виставка-ім'я відкриває нові секрети імен Олександр та Ганна. До речі, у нашій бібліотеці читачів з іменем Олександр - 24, а Ганнусь - 21..." 
Розділи виставки: 
- "Імена відкривають секрети" 
- "Олександр" 
- "Ганна"



Розділи ("меню") літературного фуршету:
- "Етикет-салат" (література з етики, культури поведінки, уроків ґречності); 
- "Інтернет-вінегрет" (книги, журнали, енциклопедії, навчальні посібники про комп’ютерну техніку та роботу з нею); 
- "Пізнавальний гарнір" (довідкова та пізнавальна література про дозвілля); 
- "Фольклорний пудинг" (перекази, казки, легенди, колядки, щедрівки, література про традиції українського народу); 
- "Асорті «Здоров’я»" (література про здоровий спосіб життя, спорт);
- "Музичний коктейль" (пісенники, музичні енциклопедії, сценарії свят, розповіді про композиторів та виконавців пісень).

"Друже! Якщо комп'ютер заполонив весь твій вільний час, зупинись, переведи погляд на ці книги! Вони допоможуть тобі знайти хобі, підкажуть як себе поводити, дадуть пораду, коли ти цього потребуватимеш....
Пам'ятай, світ захоплень - безмежний!"- говориться у зверненні до читача.
І розділ "У вільну хвилинку"
(книги про саморобки, рукоділля тощо);
ІІ розділ "Кошик порад"
(література з етикету, психології); 
ІІІ роділ "Музична пауза" 
(пісенники, музична енциклопедія, книги про відомих музикантів). 
Виставку доповнюють вироби з глини, солоного тіста, вишивки, поробки тощо.


Ювілейна виставка-літературно-мистецький календар представляє цілу палітру ювілярів – письменників, митців та книг. Ювілей - це нагода привернути увагу користувачів до цікавої особистості чи події.
Матеріали виставки доповнюють: кольорові постери з фото, цікавою інформацією про ювілярів, вебліографічний список Інтернет-ресурсів "Пересопницьке Євангеліє", що значно розширює інформаційні можливості виставки. 
Дана виставка вдало ілюструє заходи, присвячені ювілейним річницям. Прикладом є бібліографічний огляд літератури "На вічному шляху до Шевченка" з використанням матеріалів виставки


1 комментарий: